Стоматолог назвав найбільш розповсюджені помилки при чищенні зубів - Новости Ю

Стоматолог назвав найбільш розповсюджені помилки при чищенні зубів

13.01.2022   11:00    1911

Усі добре знають, як чистити зуби, однак багато людей під час відвідування свого стоматолога чують від нього часто зовсім інші слова. Про це розповів лікар-стоматолог Дмитро Пінчак.

Лікар наголошує, що:


 • мало просто почистити зуби вранці й увечері, — необхідно робити це правильно, щоб не нашкодити своїм яснам;
 • важливо не тільки правильно підібрати щітку, а й вчасно знаходити їй заміну;
 • термін служби щітки для чищення зубів — не більше трьох місяців, потім вона стає розсадником бактерій.Стоматолог пояснює, що методів чищення зубів на сьогодні є багато, і вони не всім підходять. Розрізняють методи чищення для здорових зубів та методи чищення для зубів із ослабленим пародонтом. Дмитро Пінчак пропонує розглянути кілька найпоширеніших методів на сьогоднішній час.
  Стандартний метод. Зубний ряд умовно ділять на кілька сегментів. Моляри, премоляри, фронтальні зуби з кожного боку. Чистять зуби при не зімкнутих зубних рядах. Щітку розташовують під кутом 45° до поверхні зуба. Починають чистити зуби з вестибулярної поверхні щелепи зліва, виконуючи 10 підмітальних рухів зверху вниз, потім переходять до всіх інших сегментів. Після цього чистять піднебінну поверхню верхніх зубів, переходячи по сегментах від лівого до правого, роблячи на кожному по 10 підмітальних рухів. На нижній щелепі зуби чистять у тій же послідовності. При чищенні піднебінної та язикової поверхні верхньої та нижньої щелепи щітку розташовують перпендикулярно до зубного ряду. Чищення закінчується круговими рухами по вестибулярній поверхні з охопленням зубів, ясен і переміщенням щітки зліва направо.

  Метод Bass. Головку зубної щітки розташовують під кутом 45° до осі зуба. Кінці волокон при цьому придавлюють до емалі й до сосочків. У такій позиції проводять вібруючі рухи з невеликою амплітудою. Волокна проникають у міжзубні проміжки і ясенну борозну, тим самим сприяючи доброму видаленню нальоту. Метод не зовсім простий. Неправильне положення зубної щітки — наприклад, вертикальне до осі зуба — приводить до пошкодження епітеліального прикріплення і ясен. Зазначений метод показаний дорослим при захворюваннях ясен.

  Метод Фонеса. При зімкнутих зубних рядах щетинками щітки, розташованими перпендикулярно до вестибулярної поверхні зубів, виконують кругові рухи. Язикові та жувальні поверхні очищають тими ж рухами при не зімкнутих зубних рядах по черзі на верхній і нижній щелепах.

  Метод Charters. Головку зубної щітки встановлюють під кутом 45° до осі зуба так, що кінці волокон, торкаючись зовнішньої поверхні коронки, досягають ріжучого краю. Легким натисненням кінчики щетин обережно проштовхують у міжзубні проміжки. В цьому положенні здійснюють вібруючі рухи. Волокна контактують із краєвими яснами і здійснюють масаж. Показаний при захворюваннях ясен і пародонту. Як гігієнічний не рекомендується. Закінчується масажем.

  Найбільш розповсюджені помилки при чищенні зубів:

  1. Перевага виключно горизонтальних рухів при чищенні всіх поверхонь зубів.

  2. Чищення лише вестибулярних поверхонь зубів.

  3. Недостатня кількість рухів при чищенні.

  4. Припинення чищення зубів при появі кровоточивості ясен (пам’ятайте: поява кровоточивості зазвичай є наслідком наявності зубних відкладень).

GreenPost


Adblock
detector