Штати можуть розмістити ще кілька тисяч військових у Східній Європі - NYT - Новини Ю

Штати можуть розмістити ще кілька тисяч військових у Східній Європі – NYT

24.01.2022   17:23    281

Президент США Байден розглядає можливість розгортання кількох тисяч військовослужбовців, а також військових кораблів і літаків у країнах Східної Європи на тлі загрози вторгнення Росії в Україну,

Источник: www.blackseanews.net

Про це йдеться в публікації The New York Times, передає Укрінформ.


За інформацією джерел видання, на зустрічі в суботу у президентській резиденції «Кемп-Девід» високопосадовці Пентагону представили Байдену кілька варіантів розміщення американських військових ближче до кордону РФ. Ідеться про контингент чисельністю від 1 тис. до 5 тис. осіб у країнах Східної Європи з можливістю його збільшення в десять разів, якщо ситуація погіршиться.
Очікується, що рішення з цього приводу Байден прийме вже цього тижня.

Водночас уточнюється, що жоден з варіантів не передбачає розміщення американських військ в Україні.

Видання вказує, що розгортання військ в Естонії, Латвії та Литві є саме тим сценарієм, якого президент РФ Путін хотів би уникнути.

Під час спілкування Байдена та Путіна 6 січня Вашингтон все ще намагався займати стриману позицію. Але після невдалих переговорів держсекретаря Блінкена з міністром закордонних справ РФ Лавровим Білий дім перейшов до суворіших заходів. Зокрема збільшує військову підтримку України та готується надіслати американські війська на східний фланг НАТО.

Офіційні особи не деталізували, як відбуватиметься розгортання сил, але, за прогнозами експертів, очевидно, ідеться про посилення ППО, інженерних військ, сил матеріально-технічного забезпечення й артилерії.

Крім того, Байден може схвалити відправлення в регіон додаткових літаків.

На сьогодні в Польщі розміщено близько 4 тис. американських військовослужбовців та 1 тис. військових інших країн НАТО, нагадує NYT. Ще близько 4 тис. військовослужбовців НАТО перебувають у країнах Балтії.

З кінця грудня над Україною регулярно здійснюють польоти американські літаки радіоелектронного прослуховування RC-135 Rivet Joint. Вони дають змогу розвідці США відстежувати переговори російських військових. ВПС також використовують літаки наземного спостереження E-8 JSTARS для відстеження пересувань військ Росії.

Окрім того, вказує видання, на Яворівському полігоні у Львівській області перебувають близько 150 американських військових радників та інструкторів. В Україні також працюють військові радники з десятка країн-союзників, зокрема Великої Британії, Канади, Литви й Польщі.Adblock
detector