Шольц - про військову ескалацію РФ: Це загроза миру й безпеці в Європі - Новости Ю

Шольц — про військову ескалацію РФ: Це загроза миру й безпеці в Європі

24.01.2022   18:41    223

Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав загрозою миру й безпеці в Європі скупчення російських військ поблизу України та відкинув вимоги РФ припинити розширення НАТО на схід.

Источник: www.blackseanews.net

«Вступ нових країн Східної Європи до НАТО зараз взагалі не значиться в порядку денному. Навіщо ця вимога з боку Росії? Такої гарантії не може бути», — заявив Шольц, про це повідомляє DW.


Посилаючись на Гельсінський заключний акт, він підкреслив, що безпека та співпраця в Європі можливі «тільки в тому разі, якщо немає ідеї про зони впливу, в яких країнам не дозволяється визначати свій власний розвиток».

В інтерв’ю німецькій газеті Süddeutsche Zeitung канцлер назвав «дуже серйозним» становище на кордоні України та РФ. За його словами, не можна забувати, що Росія стягнула до кордону з Україною близько ста тисяч військовослужбовців і велику кількість військової техніки. «Розумного пояснення цьому немає, – наголосив Шольц. — Це загроза миру та безпеці в Європі».Як зазначається, глава уряду ФРН попередив, що Росія заплатить «високу ціну» у разі військової агресії проти України. На запитання, якою може бути ця ціна, він зауважив: «У колі союзників ми домовляємося про можливі заходи. Це добре. Ми маємо бути здатні діяти у разі чого. І ми будемо».

Нагадаємо, у відеовиступі на Давоському економічному форумі Шольц висловив сподівання, що Росія зрозуміє — краще обрати кооперацію в Європі, ніж війну з Україною.

Adblock
detector