Результат "норманських" переговорів: повні версії брифінгів Єрмака та Козака і текст комюніке (Відео) - Новини Ю

Результат “норманських” переговорів: повні версії брифінгів Єрмака та Козака і текст комюніке (Відео)

27.01.2022   13:21    260


7days-ua.com

Учасники “нормандських” переговорів на рівні радників 26 січня 2022 в Парижі

“Нормандська” четвірка на рівні радників глав країн-членів нормандського формату домовилась про відновлення режиму повної тиші на Донбасі без жодних додаткових умов. Це відображено у першому за 2 роки спільному документі, погодженому Україною і Росією.

Про такі результати переговорів, що відбулись 26 січня в Парижі, заявив глава Офісу Президента України Андрій Єрмак. Брифінг транслювало “Радіо Свобода“.

“Сам факт відновлення нормандського формату є дуже позитивним сигналом. Сьогодні відбулася дуже змістовна, непроста розмова. Аудит того, що ми маємо на сьогоднішній день. Аудит виконання як Мінських угод, так і домовленостей лідерів нормандського формату від 2019 року”, – так загалом сказав про семигодинні переговори у Парижі Єрмак.

Представник Росії на брифінгу також заявив, що члени “нормандської” четвірки на рівні радників провели аналіз виконання Мінських домовленостей.

“У нас відбулася непроста розмова, але, можливо, перша така відверта розмова для того, щоб провести інвентаризацію всіх проблем, пов’язаних із реалізацією Мінських угод”, – сказав Козак.

Сторони переговорів констатували необхідність нової зустрічі у “нормандському” форматі за 2 тижні. 

Текст спільного комюніке за підсумками переговорів опублікував сайт президента Франції.

“Радники глав держав та урядів N4 за участю представників МЗС зібралися в Парижі 26 січня 2022 року. Вони підтверджують, що Мінські домовленості є основою роботи Нормандського формату і мають намір зменшити наявні розбіжності на шляху вперед. Вони виступають за беззастережне дотримання режиму припинення вогню та повне дотримання заходів щодо зміцнення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, незалежно від розбіжностей щодо інших питань виконання Мінських домовленостей. Вони обговорили важливість Тристоронньої контактної групи та її робочих груп для активізації діяльності для швидкого прогресу в імплементації Мінських домовленостей. Вони домовилися зустрітися знову через два тижні у Берліні”, – сказано в тексті комюніке.

Більше подробиць – у сюжеті 24 Каналу і в повній версії брифінгів Андрія Єрмака і Дмитра Козака за підсумками переговорів у відео “Радіо Свобода“.Adblock
detector