Неочевидні ознаки проблем із печінкою - Новости Ю

Неочевидні ознаки проблем із печінкою

18.01.2022   23:20    1284

Як повідомляє Клівлендська клінка, крім звичних симптомів на кшталт болю в животі, набряклості, свербежу і жовтяниці, проблеми з печінкою можуть виражатися новоутвореннями на очах. Якщо ви помітили жовті бляшки на шкірі біля очей, варто перевірити печінку.

Йдеться про ксантелазму. Таке доброякісне новоутворення утворюється при підвищеному рівні холестерину та проблемах з ліпідним метаболізмом. Деякі форми захворювань печінки можуть призвести до порушення ліпідного обміну. За даними Клівлендської клініки найчастіше це холестатичне захворювання печінки.


«Дослідження показують, що загальний рівень холестерину в плазмі підвищений у 50% пацієнтів із порушенням функції печінки, – йдеться у звіті клініки. До половини хворих на ксантелазму мають високий рівень холестерину.

Хоча ксантелазма найчастіше пов’язана із захворюваннями печінки, Американська академія офтальмології наголошує, що причиною можуть бути ураження інших органів. Зокрема, ксантелазма може сигналізувати про накопичення холестерину в кровоносних судинах, який блокує кровообіг та підвищує ризик інсульту або серцевого нападу.
zdorovia.com.ua


Adblock
detector