Не за тими слідкуємо. Дипломат пояснив, евакуація посольств яких країн свідчитиме про готовність РФ до вторгнення в Україну - Новини Ю

Не за тими слідкуємо. Дипломат пояснив, евакуація посольств яких країн свідчитиме про готовність РФ до вторгнення в Україну

25.01.2022   18:02    314

Евакуація посольства РФ свідчитиме про готовність Росії до вторгнення в Україну (Фото:Посольство Росії в Україні/Facebook)

Источник: uainfo.org

Про готовність РФ реалізувати намір вторгнутися в Україну свідчитиме від’їзд працівників російських дипломатичних установ, а не інших країн, переконаний колишній посол України у США та у Франції Олег Шамшур, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

“Звичайно, [від’їзд дипломатів чотирьох країн] це дуже неприємний факт, який підвищує градус тривоги у суспільстві. Разом з тим треба також розуміти, що обов’язок будь-якої країни дбати про безпеку своїх співгромадян і, тим більше, своїх дипломатів. Дії тих країн, які вирішили здійснити від’їзд частини свого дипломатичного персоналу і членів їх родин, відповідає їх оцінці безпекових ризиків. <...> Саме за діями Росії і треба уважно слідкувати. Їхні маніпуляції з своїм дипломатичним персоналом (якщо мати на увазі ретельний аналіз ситуації) можуть дати нам свідчення про стан підготовки до агресії. Треба розуміти, що Росія використовуватиме це і надалі у своїй пропагандистській війні”, — зазначив Шамшур на Радіо НВ.

Читайте також: Посольство США хоче вивезти сім’ї співробітників з України

За даними МЗС України на 24 січня, США, Великобританія, Австралія та Німеччина повідомили про наміри вивезти частину персоналу посольств або членів сімей співробітників дипустанов через загрозу агресії РФ.

Тоді ж стало відомо, що США починають скорочувати штат співробітників посольства у Києві. Від’їзд дипломатів є добровільним, але їхні сім’ї мають залишити країну обов’язково. У МЗС України назвали рішення Держдепу передчасним кроком.

Посольство Франції в Україні прийняло до відома рішення США щодо евакуації сімей дипломатів з України на тлі загрози вторгнення Росії та готове адаптувати свою позицію відповідно до розвитку ситуації у сфері безпеки.Adblock
detector