Навчання Білорусі та РФ: Контингент армії розмістять на кордоні з Україною - Новини Ю

Навчання Білорусі та РФ: Контингент армії розмістять на кордоні з Україною

25.01.2022   16:29    311

У рамках позапланових військових навчань Білорусі та РФ контингент армії планують розгорнути на кордоні з Україною.

Источник: www.blackseanews.net

Про це заявив білоруський правитель Олександр Лукашенко. Він поскаржився на «концентрацію військ у сусідніх країнах», пише DW.


Білорусь розгорне контингент армії на кордоні з Україною в рамках спільних військових навчань з Росією, які мають відбутися у лютому 2022 року. Про це заявив білоруський правитель Олександр Лукашенко у понеділок, 24 січня, повідомляється на його сайті.
Під час ухвалення рішення про охорону державного кордону органами прикордонної служби у 2022 році Лукашенко повідомив, що Білорусь та Росія давно оголосили про плани провести спільні навчання. «Це регулярні заходи для армій обох країн: 2021 року пройшли навчання «Захід», цього року маневри пройдуть у тому числі на південних кордонах Білорусі. Це ще для нас важливо, тому що нам доведеться там розгорнути цілий контингент білоруської армії», – зазначив Лукашенко.

Лукашенко заявив, що треба звернути увагу на концентрацію військ не лише на кордоні Латвії, Литви, Польщі, а й України. За його словами, «українці почали стягувати туди війська» і він не розуміє, «навіщо».

Білорусько-російські військові навчання відбудуться з 10 по 20 лютого, їхньою метою названо відпрацювання завдань «запобігання та відсічі зовнішньої агресії, а також протидія тероризму».

До цієї дати проводитиметься раптова перевірка боєготовності – тобто передислокація та створення угруповань військ. На території Білорусі буде задіяно п’ять полігонів та чотири військових аеродроми.

Про спільні навчання Лукашенко говорив ще 29 грудня минулого року на зустрічі з Володимиром Путіним. На той час Росія вже перекинула до кордону з Україною близько 100 тисяч військовослужбовців. Офіційний Київ та лідери західних країн побоюються, що Москва готується до нового вторгнення в Україну. Росія подібні наміри заперечує, вимагаючи, зокрема, відмови від перспективи вступу України до НАТО.Adblock
detector