Лікар розповів, скільки годин можна користуватися смартфоном без шкоди для очей - Новости Ю

Лікар розповів, скільки годин можна користуватися смартфоном без шкоди для очей

17.01.2022   20:00    838

Лікар розповів, як довго можна читати книги чи дивитися ролики у смартфоні, не шкодячи зору

Стеж за часом

Сьогодні мало хто із сучасних людей уявляє, як можна прожити хоча б один день без смартфона. У ньому, здається, зосереджене все життя: спілкування з близькими та колегами, там зберігається важлива інформація та улюблені книги, через смартфони ми виходимо у соцмережі.


Але така прихильність до гаджета здатна сильно нашкодити здоров’ю очей.

Як встановили окулісти, якщо не робити перерви та відмовлятися регулярно повторювати гімнастику для очей, то гострота зору може дуже швидко впасти.

20 хвилин і не більше!

Офтальмолог Сергій Хом’яков радить кожній людині, яка має смартфон, встановити на неї спеціальний таймер.— Займатися з гаджетом потрібно не більше 20 хвилин. Далі важливо робити тривалу перерву, під час якої буде корисним зробити гімнастику для очей. Вправи можна знайти в інтернеті чи попросити написати свого окуліста, – каже лікар.

При цьому експерт уточнив, що за добу безпечно для здоров’я користуватися смартфоном не більше шести годин. І в жодному разі – поспіль.

Чим новіший, тим безпечніший?

Лікар також уточнив, що екрани гаджетів останніх моделей найчастіше за якістю зображення, що створюється на них, не мають принципових відмінностей від більш старих телефонів.

– Відмінності є у діагоналі, відстані до очей та часу безперервного використання. Цікаво, що занадто великий екран не завжди потрібен – він може викликати більшу втому під час роботи внаслідок того, що будуть задіяні ділянки мозку, що обробляють зображення, які отримують з парацентральних відділів сітківки, – упевнений медик.

Adblock
detector