Фахівці виявили несподівані факти щодо сну - Новини Ю

Фахівці виявили несподівані факти щодо сну

06.01.2022   23:20    586

Фахівці оприлюднили результати незвичайного дослідження.

Дослідження показало, що люди бачать дивні метафоричні сни ближче до ранку, і вони зазвичай пов’язані з реальними подіями з далекого минулого.

У дослідженні брали участь 68 студентів, їх 58 дівчат. Середній вік – 25 років. Їм треба було по будильнику вставати чотири рази протягом ночі, тобто кожні дві години.


Після пробудження треба було переказувати на диктофон зміст свого сну. А вранці – заповнювати форму, в якій потрібно оцінювати їхню дивність, інтенсивність, зв’язок з реальністю та емоційне забарвлення. Загалом за вісім нічних інтервалів добровольці записували п’ять сюжетів.
Вчені розділили записані сни на дві категорії: ранню та пізню ніч. Сни ранньої ночі – ті, що добровольці бачили протягом перших чотирьох годин сну. Пізньої ночі – протягом останніх. Усього вийшло 173 ранніх та 177 пізніх снів.

Добровольці оцінювали сни пізньої ночі як химерні, метафоричні та дивні. Вони були більш емоційними, інтенсивними та “важливими”. Досвітні сни, швидше за все, були пов’язані з далеким минулим. А сни ранньої ночі – з часом неспання. При цьому різниці у рівні стресу чи негативу між двома типами снів не було.

Відмінності у змісті можуть бути пов’язані з процесами, що відбуваються уві сні. Наприклад, активація спогадів – з консолідацією пам’яті. У наступному дослідженні автори хочуть з’ясувати, чи пов’язана дивина снів із творчими здібностями людини.Adblock
detector