Фахівці розповіли про шкоду засипання під звуки телевізора - Новини Ю

Фахівці розповіли про шкоду засипання під звуки телевізора

30.01.2022   00:00    391

Звичка засипати під звуки працюючого телевізора може мати негативні наслідки для активності мозку людини. Висновки з цього приводу робилися австрійськими вченими, що представляють Зальцбурзький університет.

В рамках своєї роботи її автори вирішили з’ясувати, яким чином мозок людини реагує на чужі голоси, що звучать на тлі під час сну. Для цього фахівці задіяли ЕЕГ, фіксуючи мозкову активність сплячих добровольців, поміщених в звукове оточення.


Виявилося, що незнайомі голоси були здатні порушувати в головному органі Ц

НС більшу кількість к-комплексів. Так називають особливі мозкові хвилі, які мають відношення до сенсорного сприйняття в період відпочинку.
Знайомі голоси теж можуть порушувати к-комплекси, проте в цьому випадку не відбувається значної зміни мозкової активності, яка стосується обробки сенсорної інформації.

Протягом ночі людина може звикнути до раніше невідомого для нього голосу, і тоді к-комплекси поводяться не так активно. Це передбачає, що навіть в період сну мозок індивіда не припиняє навчання і вміє адаптуватися. Вчені вважають, що за рахунок к-комплексів орган входить в «режим стража», щоб залишатися насторожі в разі змін в обстановці.

ukrhealthAdblock
detector