Фахівці назвали харчові звички, які псують здоров'я - Новости Ю

Фахівці назвали харчові звички, які псують здоров’я

20.01.2022   13:00    907

Підтримувати гарне самопочуття і форму часто заважають погані звички у харчуванні. Вони напрацьовуються завдяки завантаженому графіку, емоційним і фізичним навантаженням або тому, що у побут увійшли за сімейною традицією. Прийом їжі з порушенням норм позначається багатьма розладами шлунково-кишкового тракту і відбивається на фігурі, інформує Ukr.Media.


Погані звички у харчуванні, яких люди дотримуються вранці і вдень

Відмовлятися від сніданку

Поснідати перед роботою можна встигнути, якщо встати трохи раніше, що не всім вдається. Потім не вистачає часу на приготування нормальної їжі, тому на допомогу йде будь-який перекус, або на роботу людина тікає голодною. Позбавляючи себе повноцінного сніданку з кашею, людина не отримує достатньо енергії, щоб активно проводити час. Зате з’являється бажання здійснювати перекуси, що призводить до появи зайвої ваги.Палити на голодний шлунок або одразу після їжі

Шкідлива звичка — паління — не може бути виправданою. Але якщо все ж таки вона є, то необхідно знизити її негативний вплив, випалюючи чергову порцію у проміжках між їжею. Паління здатне пригнічувати апетит, уповільнює виділення шлункового соку, сприяє розвитку гастриту і призводить до інших небажаних збоїв.

Довго голодувати

Не варто витримувати великі паузи між прийомами їжі. Після цього важко регулювати її кількість. Крім того, голодна людина їсть набагато швидше. У такий спосіб легко переїсти, але дане почуття приходить із запізненням.

Погані звички під час їжі

Їсти перед телевізором або іншим монітором

Їжа добре засвоюється за умови її спокійного поглинання. Потрібно їсти повільно, при цьому ретельно пережовуючи страву. Банальні поради дійсно потрібні для своєчасного реагування організму на вжиту їжу. Тоді виробляється достатня кількість слини, шлункового соку і відчуття ситості приходить вчасно. Захоплюючись переглядом якихось передач, людина може з’їсти більше, ніж їй потрібно.

Запивати їжу водою

Велика кількість води під час прийому їжі погано позначається на перетравленні продуктів. Рідина розбавляє шлунковий сік, що ускладнює процес її перетравлення.

Їсти на ніч

Прийом їжі у нічний час частіше викликаний нудьгою, а не голодом. У такому випадку краще з’їсти щось з овочів або фруктів, які не ляжуть важким вантажем у шлунку на усю ніч. Наїдаючись перед сном, людина псує свій відпочинок, організму доводиться довше працювати, а енергія, не маючи виходу, відкладається у небажані грами ваги. З цієї ж причини вранці може не бути бажання снідати, що тягне за собою подальші погані звички у харчуванні.

Заїдати емоції

Поганий настрій, розлади, образи та інші негативні емоції люди заїдають чимось смачним. Часто це шкідливі для організму солодощі з великою кількістю калорій. Втома від робочого дня і психологічний тиск можна зняти іншими приємними моментами — прочитати книгу, послухати музику, зайнятися спортом.

ukr.media

Adblock
detector