Фахівці назвали прості дихальні вправи для зняття стресу - Новости Ю

Фахівці назвали прості дихальні вправи для зняття стресу

13.01.2022   20:00    300

Приділить 10-15 хвилини уваги диханню на початку понеділка і це впорядкує ваш тиждень.

Згідно з дослідженнями, звичайний режим може допомогти зняти стрес та знизити рівень тривоги. Коли йдеться про ранкову рутину, все, що вам потрібно для початку, — увага до власного тіла та дихання. Медикаментозна медитація може навіть покращити концентрацію та прийняття рішень, показали дослідження.


Йога і медитація передбачають вдих і видих через ніс. Наповну працює діафрагма — основний дихальний м’яз. Вона дозволяє глибше і спокійніше дихати. Кардіо і силові тренування вимагають, щоби ви вдихали носом і ротом, щоб ефективно виділяти вуглекислий газ.

Ці п’ять простих дихальних вправ стосуються різних моделей дихання. Кожна вправа пожвавить ваш розум і тіло, щоб розпочати день.
Виконуйте одну з цих вправ протягом двох-трьох хвилин щоранку.

Глибоке дихання

Ви, напевно, практикували цей вид дихання, якщо відвідували заняття йогою.

Знайдіть зручне і тихе місце, де ви не будете відволікатися. Глибоко дихайте носом протягом п’яти секунд. Потім повільно видихніть через ніс протягом п’яти секунд. Зосередьтеся тільки на русі дихання.

Під час вдиху діафрагма скорочується, втягуючи повітря в легені.

Як це працює: діафрагма при натягуванні рухається вниз, відштовхуючи черевний вміст вниз і розширюючи черевну стінку назовні. Коли ви робите видих, діафрагма розслабляється, а повітря виходить з легенів, тоді як черевна стінка вирівнюється.

Це також відоме як діафрагмальне або черевне дихання. При постійній практиці воно допомагає вам розслабитися, знижує частоту серцевих скорочень, прискорює метаболізм і сприяє зниженню артеріального тиску.

Почергове дихання ніздрями

Альтернативне дихання ніздрями — це ще один вид дихання, про який ви, можливо, чули на уроках йоги. Цей вид дихання можна робити під час медитації або просто розслабитися.

Зручно сидячи, покладіть ліву руку на ліве коліно, а праву — до носа. Після видиху закрийте праву ніздрю правим великим пальцем. Вдихніть через ліву ніздрю.

Потім вказівним пальцем закрийте ліву ніздрю і відпустіть великий палець правої ніздрі. Видихніть через праву ніздрю.

Після повного видиху вдихніть через праву ніздрю, тримаючи ліву ніздрю закритою. Потім закрийте праву ніздрю правим великим пальцем, відпустіть ліву ніздрю і видихніть через ліву ніздрю.

Як це працює: почергове дихання ніздрями допомагає розслабити розум, зменшити тривогу та відновити рівновагу. Практикуючи цю дихальну вправу вранці, ви зможете контролювати свої щоденні стреси та покращити увагу.

Підбадьорливе дихання

Ця модель дихання зосереджена на вдиху носом і видиху ротом. Вдихання через ніс допомагає організму відфільтрувати пил або алергени і збільшує рівень кисню в легенях. Видих через рот дозволяє більше повітря виходити з вашого тіла і розслаблює щелепу і тіло.

Сядьте зручно, схрестивши ноги. Руки в кулаках, підняті біля грудей, під час видиху піднімайте руки в повітрі. Потім під час вдиху через ніс опустіть руки на рівні грудей.

Як це працює: дихальна вправа прискорює частоту серцевих скорочень.

Баланс

Оскільки цей вид дихання не є найприроднішим, він також допомагає з усвідомленням.

Глибоко вдихніть через ніс. У верхній частині видиху почніть різко видихати ротом сильними ударами, якби виштовхуєте повітря.

Кожен видих повинен бути швидким, випускаючи невеликі шматочки повітря з легенів. Видувайте 10 разів за видих, ніби задуваєте по 10 крихітних свічок окремо.

Як це працює: таке дихання покращує роботу серця і легенів, а також допомагає при травленні та пов’язаних з цим проблемах (запори і газоутворення). Швидкі видихи працюють на черевний прес і допомагають тонізувати ваше серце.

Медитація

Це може здатися найпростішим, але насправді не так. Зосереджувати увагу лише на власному диханні надзвичайно складно, коли в наших головах так багато думок.

Ця вправа вимагає тихого простору без відволікань.

Сядьте в зручну позу і дозвольте собі як можна природніше вдихнути і видихнути носом. Зосередьтеся на повітрі, яке рухається до і з легенів.

Вдихаючи, відчуйте і подумайте про повітря, що рухається всередині вас. Видихаючи, подумайте про виділення застою повітря та енергії.

Як це працює: дихальна медитація знижує частоту серцевих скорочень, знижує кров’яний тиск і навіть знімає втому.

Почніть ранок із медитаційного дихання — надайте вашому тілу новий початок, необхідний для успіху.

Виконання будь-якої з цих коротких дихальних вправ вранці заохочує вас звернути увагу на єдине, що є головним — ваше дихання.

ТСН


Adblock
detector