У багатьох людей трапляються ночі, коли виникають проблеми зі сном, проте у деяких випадках ці проблеми можуть бути постійними, загрожуючи здоров’ю тіла і розуму.


Усім потрібна різна кількість сну. За даними служби охорони здоров’я Великобританії (NHS), те, як ми спимо і скільки сну нам фізично необхідно, змінюється у міру того, як ми стаємо старшими. У середньому дорослим потрібно від 7 до 9 годин сну, дітям — від 9 до 13 годин, малюкам і немовлятам — від 12 до 17 годин сну щодня.
Коли йдеться про проблеми зі сном у формі безсоння, це означає, що людина регулярно відчуває труднощі із засинанням (не засинає протягом 30 хвилин після укладання у ліжко), а також прокидається вночі і лежить без сну, або прокидається занадто рано вранці. Надалі, вдень, їй може бути важко зосередитися, сконцентруватися, вона відчуває напади сильної втоми, сонливості, зниження продуктивності.

“Деякі люди засинають легше і сплять добре за будь-яких обставин. Декому потрібно більше часу, щоб заснути, або ж вони починають відчувати проблеми зі сном під впливом деяких життєвих обставин”, — розповіли фахівці NHS.

Експерти перерахували характерні ознаки безсоння:

  1. Важке, тривале засинання.
  2. Пробудження кілька разів за ніч.
  3. Відсутність сну вночі.
  4. Занадто раннє пробудження з неможливістю знову заснути.
  5. Відчуття втоми після пробудження.
  6. Нездатність подрімати вдень, навіть якщо відчувається втома.
  7. Дратівливість протягом дня.
  8. Зниження рівня енергії, тонусу, погана концентрація.

Фахівці відзначають, що безсоння часто розвивається внаслідок порушення циркадних ритмів, природних періодів активності і відпочинку організму згідно з природним добовим світлом та темрявою. Такому порушенню сприяють звички сучасних людей, включаючи зловживання кофеїном і алкоголем, постійне використання електронних пристроїв, перебування у інформаційному потоці, пізня вечірня активність. З проблемою безсоння потрібно обов’язково звертатися до фахівців, оскільки у іншому разі вона почне впливати на якість життя.

ukr.media