Експерт пояснив, чому не завжди біг корисний для здоров’я - Новини Ю

Експерт пояснив, чому не завжди біг корисний для здоров’я

30.01.2022   16:00    798

Після новорічних і різдвяних свят Спортзали поповнюються бажаючими скинути вагу, набраний після поїдання смакоти. Доктор Майкл Мослі у своїй статті для журналу BBC Science Focus пояснив, чому не потрібно відчувати себе погано через ненависть до спортзалу, і чому не завжди біг корисний для здоров’я.

Медик зізнався, що не любить ходити в спортзал, а пробіжка завдає йому тільки муки.


«Але я буду продовжувати здійснювати швидкі прогулянки на свіжому повітрі і заняття на велосипеді, тому що я знаю, що вони корисні для мого загального здоров’я, а також можуть знизити ризик розвитку депресії», – підкреслив він.
Фахівці з Массачусетської лікарні загального профілю в США порівняли дані майже восьми тисяч добровольців. Ці люди пройшли генетичне тестування і розповіли про свій спосіб життя, куди увійшли відомості про рівень їх фізичної активності.

Як з’ясувалося, люди з більш високим спадковим ризиком депресії частіше впадали в неї. Але ті з них, хто був більш фізично активний, мали набагато менше ризиків захворіти цією недугою в порівнянні з тими, хто рухався менше.

Виявляється, незалежно від спадковості, чотири години вправ на тиждень – всього півгодини в день – знижують ризик впасти в депресію приблизно на 17%. Майкл Мослі зацікавився тим фактом, що у деяких добровольців стався сплеск ендоканабіноїдів, які можуть сприяти «кайфу бігуна».

Доктор згадав і інше дослідження, проведене для серіалу BBC “Повір мені, я лікар”. Після невеликої пробіжки у добровольців в крові піднявся рівень ендоканабіноїдів, і одна з учасниць експерименту зазначила, що біг – один з кращих способів контролювати її психологічний стан. Але не на всіх пробіжки діють благотворно.

«На жаль, коли вони перевірили мене, після тренування рівень ендоканабіноїдів у мене взагалі не підвищився-це могло б пояснити моє відраза до бігу. І хоча я буду продовжувати тренуватися, не чекайте, що я посміхнуся», – підсумував Майкл Мослі.

Тобто ефективний біг все ж не для всіх. Деякі люди не отримують після нього дозу ендоканабіноїдів, значно впливають на сон, апетит, пам’ять і настрій, а тому варто замінити пробіжки на іншу активність для гарного настрою.

ukrhealthAdblock
detector