Дієтологи назвали фрукти для зниження рівня «поганого» холестерину - Новости Ю

Дієтологи назвали фрукти для зниження рівня «поганого» холестерину

18.01.2022   23:00    571

Високий рівень холестерину здатний провокувати закупорку артерій і підвищувати ризик розвитку серцевих захворювань. Здорова дієта дозволяє нормалізувати його зміст, особливу увагу слід звернути на кілька фруктів, на що вказали дієтологи.

Експерти відзначають, що є безліч продуктів, що сприяють зниженню рівня холестерину. Наприклад, овес робить це завдяки вмісту великої кількості клітковини, тоді як деякі види риби корисні через наявність омега-3.


Однак найкраще з цим справляються яблука. Даний фрукт багатий найбільшим обсягом клітковини, включаючи особливий “розчинний” тип, відомий як пектин. Згідно з висновками фахівців Клініки Майо, розчинна клітковина сприяє зменшенню рівня ЛПНЩ.

Відбувається це завдяки зменшенню кількості всмоктуваного в кров холестерину. Опубліковане в Європейському журналі харчування дослідження теж підтверджує, що наявний в яблуках пектин виступає одним з кращих для зниження рівня холестерину серед фруктових джерел.Ще одним корисним продуктом зі схожим ефектом є авокадо. Дієтологи відзначають, що останнє виступає джерелом здорового жиру. Такі можуть замінити більш нездорові, що і забезпечує скорочення рівня «поганого» холестерину.

ukrhealth

Adblock
detector