Дієтолог розповіла, як розлад харчової поведінки проявляється у чоловіків - Новости Ю

Дієтолог розповіла, як розлад харчової поведінки проявляється у чоловіків

25.01.2022   17:00    483
За словами фахівця, у суспільстві поширена помилка про те, що РХП страждають виключно жінки. При цьому кожна четверта людина з подібними порушеннями — представник сильної половини людства.

Чоловіки, як і жінки, можуть зіткнутися з різними проявами харчових розладів, проте найпоширенішим з них є м’язова дисморфія (бігорексія), яка передбачає надмірне занепокоєння об’ємом м’язів.


Зазвичай спроби досягти низького відсотка жиру та підвищеної мускулистості зводяться до чергування набору маси та «сушіння». Для першої фази характерна велика кількість споживаних калорій та білка. При цьому сильний стрес викликають як відхилення від строгих правил харчування, так і незадоволеність власним тілом через зростання його маси.

У період другої фази раціон піддається істотним обмеженням, які неминуче призводять до втрати м’язової маси, що знову призводить до незадоволення власним тілом.
«Розлад харчування включає і читміли – заплановані переїдання „заборонених“ чи „обмежених“ продуктів, під час яких люди з’їдають від 1 до 9 тисяч ккал. Читміл може супроводжуватися втратою контролю та наступною компенсаторною поведінкою (надлишкові вправи, дієти). Привіт, булімія», — застерігає фахівець.

У такому разі коригування раціону буде недостатньо і для лікування знадобиться втручання психотерапевта.


Adblock
detector