Дієтолог розповідає, як схуднути, коли солодкого в домі більше, ніж потрібно - Новини Ю

Дієтолог розповідає, як схуднути, коли солодкого в домі більше, ніж потрібно

26.01.2022   22:20    875

Лікар-дієтолог Галина Слобода-Яготенко розповідає, що на консультації приходять жінки, щоб схуднути, знизити тиск чи контролювати цукор у крові, але з цим постійно виникають труднощі, бо солодкого в домі більше, ніж потрібно. Не вдається дотримуватися якогось чітко чи навіть не дуже окресленому плану через те, що існують інші члени сім’ї, особливо діти.


Лікар наводить реальний діалог, який неодноразово має місце під час прийому:
— Я їм більше солодкого, ніж хотілося б, бо вдома постійно щось є — печиво, цукерки, шоколадки, важко стриматись.

— То не купуйте додому того всього — і не треба буде стримуватися.

— Як не купувати? В мене ж діти.

— А чим діти гірші за вас, що ви хочете зменшити кількість солодкого в раціоні, бо це шкодить здоров’ю, але дітей це не стосується?

Дієтолог наголошує, що кількість доданого цукру в раціоні варто дозувати всім без винятку. При цьому не варто опиратися на фізичні показники: «Раз худа/ий — значить, їж, хоч трісни» не працює.

«Споживання безконтрольної кількості солодкого веде якщо не до ожиріння, то до інсулінорезистентності, цукрового діабету, ожиріння по типу скіні-фет та вітамінних дефіцитів.

Вага може бути нормальна, а проблем по здоров’ю цілий вагон, і це все наслідки нераціонального харчування. В 2021 році я стикнулась із проблемою інсулінорезистентності у підлітків — мала активність, забагато нездорової їжі. Це сумно, зважаючи на те, що частину їжі діти отримують удома», — розповідає Галина Слобода-Яготенко.

Якщо ви вирішили краще харчуватися, то допоможіть в цьому і своїм дітям, закликає дієтолог. Адже корисні звички маєте закласти ви.

«Вчіть дітей змалку їсти овочі, пити несолодкі напої, не тримайте вдома гори солодощів і не робіть солодощі винагородою: «Ой, який молодець — ось тобі шоколадка». Шоколадка раз, два, потім дві за день і т.д. і т.п…» — застерігає лікар.

Вона попереджає, що дитина в школі все одно буде знайомитися із іншою їжею, тож постарайтесь хоча б удома дотримуватися раціонального харчування.

«Пам’ятайте: ви є першим прикладом для дитини й організатором дитячого харчування. Дозуємо прості вуглеводи всі дружно — і буде нам більше здоров’я», — запевняє дієтолог.

GreenPostAdblock
detector