Дієтолог пояснила, чому не можна ігнорувати зайву вагу - Новини Ю

Дієтолог пояснила, чому не можна ігнорувати зайву вагу

28.01.2022   13:40    791

Лікар пояснила: на тривалість життя впливає багато факторів, як незмінні — спадковість, так і те, на що людина може вплинути.

До найефективніших способів, які збільшать тривалість життя відносяться відмова від шкідливих звичок, таких, як куріння та вживання алкоголю, своєчасне звернення за медичною допомогою, фізична активність, харчування та, звичайно, підтримання здорової маси тіла.


Фахівець наголосила, що на основі даних метааналізу (2018 року) майже мільйон людей вчені дійшли однозначного висновку: люди з ожирінням живуть менше.

“У середньому чоловіки з ожирінням 1-2 ступеня втрачають майже 2 роки життя, при морбідному ожирінні (ІМТ понад 40) наші чоловіки, батьки та дідусі позбавляються 6 років. Для жінок статистика схожа: приблизно мінус 3.5 роки при ожирінні 1-2 ступеня, віднімаємо 6 років при морбідному ожирінні”, – уточнила експерт.

Крім тривалості, зайва вага істотно погіршує і якість життя. Так, найпоширеніші проблеми пов’язані з ожирінням: зниження зору до сліпоти при діабеті, імпотенція, зниження працездатності після інфаркту.
zdorovia.com.uaAdblock
detector