Дієтолог порадила, як повернутись у форму після новорічних свят - Новости Ю

Дієтолог порадила, як повернутись у форму після новорічних свят

17.01.2022   21:00    407

Правильне харчування активує природні системи детоксикації.

Як повернутися в форму після Нового року? Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська нагадує, що нашими головними органами природньої детоксикації є печінка, нирки, кишечник, легені та шкіра.


«Печінка і нирки не зберігають токсини, як багато людей помилково вважають, і навіть якщо ці органи не працюють, шкідливі речовини попадають у кров і не затримуються в них. При правильному регулярному харчуванні організм сам здатен вивести непотрібні і відпрацьовані продукти обміну речовин через кишечник, нирки, шкіру та легені», — говорить дієтолог.

Оскільки печінка — це «лабораторія» організму, де все з’їдене й випите розкладається на складові та перероблюється, шкідливе для організму перетворюється на нешкідливе.Для повноцінної роботи печінки важливий білок. При дефіциті білка печінка надає частину власних клітин для підтримки білкового обміну в організмі.

Гарним джерелом якісного білка і надалі залишаються яйця. В них, крім ідеального для організму людини, співвідношення амінокислот, є ще надзвичайно корисний жовток. Тому яйця на сніданок — одне з найкращих рішень: і голова ясна, і печінка здорова, і калорій не багато, рекомендує лікар.

Окрім того, клітковина — природний фільтр, сито. Клітовина стимулює моторику кишківника, зв’язує шкідливі речовини і не дає їм змоги потрапляти у кров та живить корисну мікробіоту товстого кишківника.

Сирі або термічно оброблені овочі, фрукти та ягоди, цільнозернові каші — найкраще джерело клітковини. При незносності сирих овочів дієтолог радить вживати м’які пюре із варених/запечених овочів (багаті на пектин) та інулін (міститься в корені цикорію), мелені висівки.

Наприклад, перлова каша багата на бета-глюкани, які забезпечують відчуття ситості, нормалізують рівень холестерину, глюкози в крові, знижують ризик утворення каменів у жовчному міхурі.

Також Оксана Скиталінська радить вживати маленький шматочок сала — як 1-2 гральні кубики. Це стимулює виділення жовчі, сприяє природньому очищенню печінки і допомагає запобігати застою жовчі, сприяє зниження «поганого» холестерину, оскільки після викиду жовчі організм відразу приступає до вироблення її нової порції і для цього використовує холестерин.

Сало має бути просолене і добре проморожене, інакше є ризик заразитися трихінельозом.

Найкращий час для сала — ранок.

Дієтолог радить пити чисту воду — 20-40 мл на кілограм ваги.

«Так, орієнтуватися потрібно на природнє відчуття спраги та колір сечі. Проте взимку пити хочеться менше, тому декілька склянок теплої води протягом дня лише принесуть користь. От саме звичайна чиста вода, не чай, не кава, не морс і не компот — вода», — наголошує лікар.

Оксана Скиталінська також нагадує про важливість механічної обробки їжі.

«Наші зуби не лише для того, щоб усміхатися на фото, а, в першу чергу, щоб жувати і забезпечувати хороше травлення. Великі непрожовані шматки їжі дають відчуття важкості. І, до речі, ферменти не допомагають зменшити це відчуття важкості, бо у шлунку вони не працюють (тому не вірте рекламі, де показують ферменти, які треба випити перед «обжираловкою»)», — застерігає дієтолог.

GreenPost

Adblock
detector