Дієтолог назвала "корисні" продукти, які насправді шкідливі - Новини Ю

Дієтолог назвала “корисні” продукти, які насправді шкідливі

26.01.2022   14:40    1432

Багато хто зі звичних нам продуктів, що позиціонуються в рекламі як корисні для здоров’я, насправді такими не є. Часто все залежить від способу виробництва та різних добавок, які можуть нівелювати усі позитивні сторони

До таких продуктів можна віднести сухофрукти, горіхи, йогурти, пластівці для сніданку і навіть знежирений сир, вважає дієтолог та фітнес-тренер Світлана Панченко.


За її словами, для надання сухофруктам блиску та м’якості в них часто додають жир та гліцерин, а для прискорення сушіння іноді використовують бензинові пальники. Щодо горіхів, то вони можуть бути сильним алергеном і покриваються цвіллю при неправильному зберіганні. Ще один нюанс стосується фітинової кислоти, що міститься в них, – вона заважає засвоєнню мінералів.




– Гранола дуже часто містить цукор або цукрозамінники на фруктозі, що також підвищує калорійність, більше того, фруктоза у великих кількостях б’є по печінці.

Йогурти, що продаються в магазині, також часто містять цукор, барвники і консерванти, а іноді і рослинні жири. Більше того, зазвичай вони схильні до термічної обробки, яка вбиває всю корисну мікрофлору, адже саме через неї йогурти вважаються корисним продуктом. У зв’язку із цим готувати його краще в домашніх умовах.

Ще один сумнівний корисний продукт – популярний при різних дієтах знежирений сир. Як зауважила Світлана Панченко, щоб він став таким, продукт проходить справжній хімічний конвеєр. Для надання підсумкової субстанції товарного вигляду до неї додають стабілізатори і крохмаль, про що нерідко “забувають” повідомити на етикетці.

– Всмоктування кальцію з таких продуктів значно знижено. Інсуліновий індекс багатьох молочних продуктів, зокрема знежирених, досить високий. Це означає, що їх краще не їсти після п’ятої години вечора тим, хто має проблеми з цукром у крові та інсуліном, – підсумувала фахівець.











Adblock
detector