Чотири групи продуктів, які сприяють вимиванню кальцію з організму - Новини Ю

Чотири групи продуктів, які сприяють вимиванню кальцію з організму

29.01.2022   09:40    1781

Дефіцит кальцію в організмі може значно погіршити самопочуття та знизити якість життя. Цей мінерал як забезпечує міцність кісток і зубів, від його концентрації у крові залежить самопочуття загалом. Нутриціолог Ірина Кононенко назвала чотири групи продуктів, які сприяють вимиванню кальцію з організму

Перший ворог кальцію – це алкоголь. Спиртні напої мають сечогінний ефект і порушують мікрофлору шлунково-кишкового тракту, ці фактори самі по собі сприяють виведенню кальцію з організму. Причому, у деяких людей алкоголь засвоюється гірше, наприклад жінки важче виводять спиртне з організму, ніж чоловіки. Чим довше алкоголь “затримується” в організмі, тим сильніший його вплив на концентрацію кальцію та інших мінералів.

Не дає засвоюватись кальцію пальмову олію. Воно, зазначає експерт, має зайву щільність, майже не окислюється і створює для клітин організму блок, який не дає засвоювати мембранам не лише кальцій, а й інші вітаміни та мінерали.

Якщо пальмова олія та спиртне є ворогами для кальцію в будь-якій концентрації, то кава небезпечна, якщо пити чотири і більше чашки на день. Справа в тому, що кава має сечогінний ефект і в прямому сенсі вимиває мінерали з організму. Щоправда, і тут є нюанси. За словами Ірини Кононенко, деякі люди мають поломку в одному з генів, при якій чутливість до кофеїну підвищується і виражений сечогінний ефект виникає вже від однієї-двох чашок кави на добу.

Четверта група продуктів – це ті, що містять велику кількість цукру. Така їжа порушує кишкову мікрофлору. Засвоєння кальцію найчастіше відбувається саме у кишечнику. Відповідно, при надмірному вживанні солодощів цей мінерал просто не потрапить в організм.

Нутриціолог звертає увагу, що на засвоєння кальцію можуть і різні дієти, що передбачають голодування. Вони впливають на мінералізацію кісток.

Але найчастіше дефіцит кальцію виникає не через харчування, причиною стають серйозні захворювання, наприклад, ниркова недостатність або хронічні захворювання кишок. Нестача мінералу виникає при дефіциті вітаміну D, а також при тривалому лікуванні діуретиками та препаратами, в основі яких лежать стероїди. Засвоєння кальцію скорочується у менопаузу.

Існує кілька ознак, що дозволяють запідозрити у людини дефіцит кальцію. Шкіра стає сухою, може з’явитись екзема, псоріаз, жовтіють зуби, порушується серцевий ритм. Людина відчуває втому, нестачу енергії, може виникнути дратівливість, безсоння. Пальці рук і ніг часто німіють, іноді відчувається поколювання, при цьому в цілому чутливість організму скорочується, можуть з’являтися судоми та утруднення при ковтанні, імунітет слабшає.

Нутриціолог радить при дефіцит кальцію заповнювати його з їжею. Цей мінерал міститься в молочних продуктах, рибі (щоправда, її треба їсти з кістками), білій квасолі, бананах, броколі, горіхах, гірчиці, ріпі, петрушці.

Іноді лише з харчуванням відновити кальцієвий баланс неможливо. Тоді треба вибирати вітамінні комплекси. Але самостійно виписувати собі вітаміни не можна. Дозування повинен визначити лікар, до того ж, надмірна концентрація кальцію в крові для організму також досить шкідлива.Adblock
detector