Чим корисний шоколад - Новини Ю

Чим корисний шоколад

28.01.2022   22:40    389

Цей продукт багато людей обходять стороною, так як вважають його звичайною солодкістю, яка не дає організму нічого, крім зайвих кілограмів. Але це – велика помилка, запевняє автор статті. Доведено, що цей продукт володіє численними корисними властивостями, і все завдяки одній речовині, яка в ньому міститься.

Какао є основним інгредієнтом шоколаду і какао-порошку. В останні роки було виявлено, що какао, що міститься в шоколаді і какао-бобах, багате поліфенолами, які володіють різними корисними для здоров’я властивостями. Одне з них — висока ефективність при використанні для профілактики атеросклерозу.

Існує кілька типів поліфенолів, включаючи антоціани, що містяться в червоному вині і чорниці, катехіни, що зустрічаються в зеленому чаї, і ізофлавони, присутні в соєвих бобах, але поліфеноли какао звертають на себе увагу найбільше, оскільки ними можна легко забезпечити організм, так як вони містяться, наприклад, в шоколаді або какао, які можна вживати в будь-який час.

Крім того, крім поліфенолів, какао також багате харчовими волокнами, мінералами і білком — поживними речовинами, яких часто не вистачає в раціоні.

Основні поживні компоненти какао

Ми постійно їмо шоколад, але чи знаєте ви, що містить какао, що входить до його складу?

Поліфеноли

Поліфеноли присутні в какао-бобах, з яких роблять шоколад. Поліфеноли – це тип антиоксидантів, які зменшують обсяг активних форм кисню. Важливо вживати їх щодня.

Що таке активні форми кисню?

Спочатку вони захищають нас від шкідливих бактерій і вірусів. Проте, коли такого кисню занадто багато, можуть “заіржавіти” (окислюватися) ті частини тіла, які колись були здоровими, наприклад, органи, шкіра і кістки. Він може провокувати появу зморшок, виникнення втоми і випадання волосся, тому важливо стежити за його кількістю.

Протеїн

Це білок, що міститься в какао. Білок є одним з трьох макронутрієнтів, поряд з вуглеводами і жирами, і необхідний організму, оскільки бере участь у розвитку м’язів і присутній в складі шкіри. Він також грає роль у виробленні гормонів, які регулюють роботу організму і наповнюють його енергією.

Теобромін

Теобромін діє аналогічно кофеїну. Він надає заспокійливу дію і покращує концентрацію уваги. Також є бронхолітиком, сечогінним і стимулюючим засобом.

Лігнін

Це один з видів нерозчинних харчових волокон. Оскільки речовина не розчиняється у воді, воно підтримує роботу кишечника. Лігнін також збільшує кількість бактерій в кишечнику, і це допомагає регулювати його функції.

У день рекомендується вживати приблизно 25 грам шоколаду з високим вмістом какао

Шоколад з високим вмістом какао (не менше 70%) — кращий спосіб забезпечити організм поліфенолами і поживними речовинами. Такий шоколад називають темним або гірким.

Молочний шоколад-шоколад, вміст какао в якому становить 35-40%, його необхідно вживати у великих кількостях для досягнення аналогічного ефекту.

Тим часом в молочному шоколаді більше цукру і жирів, тому, якщо ви будете їсти його занадто багато, то наберете більше калорій і вагу.

Білий шоколад, в якому немає какао, природно, містить дуже мало поліфенолів.

Настійно рекомендується вживати шоколад в певний час, щоб знизити стомлюваність і дратівливість на роботі.

Шоколад і какао відіграють важливу роль-смачний шоколад може підняти настрій, а тепла чашка какао — зігріти і подарувати відчуття затишку.

lhealth.infoAdblock
detector