Свердловина на пісок - облаштування, особливості - Новости Ю

Свердловина на пісок — облаштування, особливості

14.04.2021   17:27    484

Свердловина на пісок — це свердловина, при облаштуванні якої вода забирається з піщаного ґрунту, не досягаючи водоносного шару, розташованого під глиною. Буріння свердловин на воду такого типу має свої особливості які треба мати на увазі при роботі.

Особливості

• Зазвичай, глибина свердловини на пісок може варіюватися від 10 до 50 метрів.
• Буріння на таку глибину коштує набагато дешевше, ніж буріння артезіанської свердловини до 250 метрів.

• Вода в свердловині чистіше, ніж колодязях абиссинского типу.

• Не завжди піщану свердловину можна пробурити до 50 метрів, все залежить від особливостей місцевості і навіть артезіанська свердловина може бути на глибині 30 метрів.

Облаштування

Облаштування свердловини на власній ділянці дозволить не залежати від центрального водопостачання. Піщана свердловина, розташована в багатому водоносному шарі здатна повністю задовольнити потреби в технічній воді. Хоч якість води нижче, ніж в артезіанської свердловини яку можна дістаті через буріння свердловин по граніту, але встановивши хорошу систему фільтрації її можна пити не побоюючись. Спочатку потрібно визначитися з місцем. Простіше замовити гідрогеологічну розвідку, якщо дозволяє бюджет. Але можна зробити це самостійно. Для пошуку води на ділянці, використовується старий, але перевірений часом метод. Необхідно взяти пару добре просушені цегли, зважити їх і закапати в передбачуваних місцях розташування води. Викопавши їх через добу, необхідно їх знову зважити. Найважчий цегла вкаже найкраще місце для розташування свердловини. При розміщенні свердловини необхідно враховувати її розташування щодо інших комунікацій на ділянці. Вона повинна бути розташована далеко, наскільки це можливо від вигрібної ями, місця збору відходів та інших джерел забруднення. При цьому краще, щоб вона розташовувалася недалеко від будинку або всередині нього на цокольному поверсі. Це вбереже обладнання від зовнішніх факторів і господарів від додаткових витрат на розкопки траншей до будинку. Облаштування свердловини практично в будь-яких варіантах реалізації виглядає однаково.

Основними і незмінними пристроями, що обслуговують свердловину є:

• кесонна камера;

• гідроакумулятор;

• насос;

• оголовок свердловини.

Процес буріння свердловини не те заняття, яким можна займатися самостійно в своє задоволення. Тут є багато нюансів, які в майбутньому позначаться на якості і кількості води. При правильному облаштуванні, води, що добувається свердловиною на піску з лишком вистачить для одного домогосподарства терміном до 10 років.

Adblock
detector